פופה

עדכונים +

כמה עולים לימודים בישראל?

תואר ראשון בישראל יעלה לכם בין כמה אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים בשנה, אך צריך להביא בחשבון את הפרמטרים המשפיעים על המחיר וכמובן את ההבדלים בין מוסדות הלימוד האקדמיים. מבולבלים? הנה המאמר שיעשה לכם סדר

לימודים באקדמיה הם השקעה משתלמת. גם אם לא לומדים תואר ראשון במסלול פרקטי אלא רק מעשירים את הידע ואת תחומי העניין, זה בדרך כלל יבוא לידי ביטוי ביתרון מסוים בשוק העבודה. עם זאת, חשוב לדעת מראש כמה כסף הלימודים אמורים לעלות.

ההבדל בין אוניברסיטה ומכללה

בישראל קיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים בין שנת לימודים לכל מסלול באקדמיה. הסיבה לכך היא שכר הלימוד המסובסד יחסית באוניברסיטאות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה, לעומת שכר הלימוד שאותו גובות המכללות הפרטיות. 

במכללות הפרטיות תצטרכו לשלם כמה עשרות אלפי שקלים עבור כל שנת לימודים לתואר ראשון. לשם השוואה, באוניברסיטה שכר הלימוד הוא סביב 10 אלף ש"ח בשנה בלבד. 

מכאן והלאה, צריך כבר לבחון כל מקרה לגופו כי תוכלו למשל להצטרף למסלול לימודי תעודה בלי תואר ראשון במחירים נמוכים משמעותית של כמה אלפי שקלים בסך הכל. בסופו של דבר, הכנת שיעורי הבית מחייבת את ההיכרות בין המחירים ואת ההשוואה בין מוסדות הלימוד עצמם. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

אודות פופה

פופה הוא האתר המרכזי בישראל עבור עדכונים שוטפים וחמים בתחומים שונים – לימודים, משפחה, חדשנות אופנה ועוד…הישארו מעודכנים 24/7 ובכל מקום:)

הישארו מעודכנים גם ברשתות החברתיות

פורטל התוכן המוביל בישראל!

כל מה שנכון וצריך לדעת במקום אחד...

אם אהבת את הכתבה, כנראה שגם אלו יעניינו אותך:

Search engine on a computer

3 מנועי חיפוש פופולריים ב 2022

במאמר זה, אתם הולכים ללמוד עוד על חשיבות מנועי החיפוש ואיך אתם יכולים לוודא שאתר האינטרנט שלכם יגיע לבני האדם הנכונים ויימצא על ידם. בעוד

קרא עוד »
Female hand giving passport with visa to client.Travel concept

התנאים לקבלת אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית מחייבת עמידה בתנאים מסוימים כפי שנקבעו על ידי משרד הפנים. ישנם אזרחים רבים שהוריהם חיים בחו"ל או הכירו בני זוג ממדינה זרה

קרא עוד »

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts

home3-hero-img.jpg
דילוג לתוכן