חיפוש

אמיר קליבנוב מסביר: למה חשוב שעסקים יתרמו לקהילה?

תוכן עניינים

בעולם הדינמי והתחרותי של המאה ה-21, חברות עומדות בפני אתגרים מורכבים. לצד השאיפה להצלחה עסקית ולצמיחה כלכלית, מתחדדת ההכרה כי לארגונים עסקיים יש תפקיד מהותי ואחריות רחבה כלפי החברה והסביבה שבה הם פועלים. אמיר קליבנוב, מנכ"ל חברת ט.א. יעוץ וניהול, הוא דוגמה לדמות מובילה בתחום העסקי, אשר מקדמת השקפת עולם המשלבת בין יעדים עסקיים לבין ערכים חברתיים.

קליבנוב, איש עסקים מנוסה עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בניהול פרויקטים וחברות, מאמין כי הצלחה אמיתית ובת-קיימא מושגת כאשר עסקים מחויבים לא רק לרווחיהם, אלא גם לקידום וחיזוק הקהילות סביבם. תפיסה זו נשענת על ההבנה כי חברות הן חלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי, וכי קיימת זיקה הדוקה בין איתנות כלכלית לבין חוסן קהילתי. 

מתוך תובנה זו, קליבנוב רואה בתרומה לקהילה ערך מרכזי שצריך להנחות ארגונים עסקיים. בראייתו, מדובר במהלך בעל משמעות כפולה – מחד גיסא, זהו הדבר הנכון לעשות מנקודת מבט ערכית ומוסרית. זוהי הדרך של חברות לגלות אחריות ומחויבות כלפי הסביבה שבה הן פועלות, ולהשיב לה מהטוב שהן מקבלות. מאידך גיסא, למעורבות חברתית יש גם חשיבות אסטרטגית עבור העסקים עצמם. היא מסייעת לבניית מוניטין חיובי, לחיזוק הקשר עם מחזיקי העניין, ולייצוב העסק לטווח הארוך.

השילוב בין ערכים חברתיים לחשיבה עסקית מהווה, להשקפתו של קליבנוב, את הנוסחה להצלחה בת-זמננו. זוהי הדרך ליצור עסקים משגשגים בעלי תרומה משמעותית, הפועלים מתוך שליחות חברתית ומסייעים לקדם את הקהילות והחברה כולה.

חיזוק המוניטין והתדמית

תרומה לקהילה היא אחד הכלים האפקטיביים ביותר לבניית המוניטין והתדמית החיובית של עסק. בעידן שבו צרכנים מודעים יותר מאי פעם לאחריות החברתית של חברות, מעורבות קהילתית הופכת לנכס בעל ערך רב. כאשר חברה משקיעה משאבים וזמן בפרויקטים למען הקהילה, היא משדרת מסר ברור – היא אינה עסוקה רק בפן הפיננסי, אלא רואה עצמה חלק מהמרקם האנושי ואכפת לה מהסביבה שבה היא פועלת.

השקעה בפרויקטים חברתיים, כמו שיפוץ מוסדות ציבור, תמיכה בעמותות מקומיות או קיום ימי התנדבות לעובדים, ממחישה את המחויבות של העסק לערכי הנתינה והאכפתיות. מהלכים אלו מייצרים הד תקשורתי חיובי, מחזקים את הקשר עם מובילי דעת קהל ומשפרים את התפיסה הציבורית כלפי המותג. כך, העסק זוכה להערכה ולאמון מצד הקהילה, ונתפס כגורם משמעותי ובעל ערך מוסף לסביבתו.

תרומה לקהילה משפיעה גם על בעלי העניין הקרובים ביותר לארגון – הלקוחות והעובדים. צרכנים מפתחים זיקה רגשית ונאמנות למותגים שמפגינים ערכים חברתיים ומעורבות קהילתית. הם מזדהים עם המסרים והחזון של אותן חברות, ומעדיפים להתקשר עמן ולרכוש את מוצריהן. באופן דומה, עובדים גאים לעבוד בארגון שתורם לקהילה ומרגישים שהם חלק ממשהו גדול ובעל משמעות. הדבר מחזק את תחושת השייכות, את המוטיבציה ואת שביעות הרצון של העובדים, ומוביל בסופו של דבר לביצועים טובים יותר ולנאמנות ארגונית.

חשוב להדגיש כי על מנת שהתרומה לקהילה תהיה אפקטיבית בבניית המוניטין, על החברה לפעול מתוך אותנטיות וכנות. מעורבות קהילתית שנתפסת כמהלך שיווקי גרידא או כ"ציד תדמית" עלולה לעורר תגובת נגד ולפגוע במותג. על העסק להשקיע בתחומים הקרובים לליבת העשייה שלו, לפעול בעקביות לאורך זמן, ולשתף את העובדים והלקוחות במהלכים אלו. רק כך תיווצר זהות אמיתית בין הפעילות העסקית לבין הערכים החברתיים.

אמיר קליבנוב מבין היטב את הקשר ההדוק בין עשייה עסקית לתרומה לקהילה. הוא מוביל את חברת ט.א. יעוץ וניהול מתוך תפיסה זו, ופועל לחיזוק המעורבות הקהילתית והמוניטין של החברה. בכך, הוא לא רק בונה עסק מצליח, אלא גם משמש דוגמה ומודל לחיקוי לחברות אחרות.

משיכת לקוחות וכישרונות

בשוק הדינמי של ימינו, מעורבות חברתית של עסקים הפכה לגורם משמעותי במשיכת לקוחות וכישרונות. אמיר קליבנוב, מנכ"ל חברת ט.א. יעוץ וניהול, מכיר בחשיבות הרבה של תרומה לקהילה ככלי אסטרטגי לצמיחת העסק.

מחקרים מראים כי צרכנים, ובפרט בקרב הדור הצעיר, מייחסים חשיבות רבה לערכים חברתיים ולאחריות תאגידית בהחלטות הקנייה שלהם. הם מצפים מחברות לא רק לספק מוצרים ושירותים איכותיים, אלא גם לפעול למען הסביבה ולתרום לקהילה. צרכנים מודעים אלו מעדיפים להתקשר עם מותגים שמשקיעים בפרויקטים חברתיים, תומכים בעמותות מקומיות או מקדמים מטרות נעלות. חברות שמפגינות מחויבות כנה לערכים חברתיים נתפסות כאותנטיות ואמינות יותר, והדבר מתורגם לנאמנות צרכנית ולהעדפה של המותג על פני מתחרים.

יתרה מכך, מעורבות בקהילה היא כלי חשוב גם במשיכת כישרונות לארגון. בשנים האחרונות, ובייחוד בקרב דור המילניום וה-Z, ניכרת מגמה ברורה של עובדים המחפשים משמעות ותכלית בעבודתם. הם רוצים להשתייך לארגונים עם ערכים חברתיים מוצקים, שפועלים לשיפור העולם ותורמים לקהילה. כאשר חברה ידועה במעורבות החברתית שלה, קל לה יותר לגייס ולשמר עובדים מצטיינים שמזדהים עם הערכים והחזון שלה. תרומה לקהילה יוצרת גם גאוות יחידה וסיפוק בקרב העובדים, ומגבירה את תחושת המשמעות והערך בעבודתם.

חברת ט.א. יעוץ וניהול, בהובלתו של אמיר קליבנוב, רואה במעורבות בקהילה נדבך מרכזי בפעילותה. החברה תומכת בפרויקטים חברתיים, מקיימת אירועי התנדבות לעובדים ותורמת לארגונים מקומיים. מדיניות זו לא רק עולה בקנה אחד עם ערכי הליבה של החברה, אלא גם מחזקת את המותג ואת היכולת שלה למשוך לקוחות ועובדים איכותיים. זהו מהלך אסטרטגי שמייצר ערך עסקי לצד ערך חברתי, ומהווה יתרון תחרותי בשוק הדינמי של ימינו.

דוגמאות לפעילויות חברתיות שיכולות למשוך לקוחות ועובדים:

1. תרומה של אחוז מהרווחים לעמותות נבחרות

2. התנדבות של העובדים בפרויקטים קהילתיים

3. שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים בפיתוח מוצרים או שירותים

4. תמיכה במוסדות חינוך והשכלה בקהילה המקומית

5. קידום יוזמות של קיימות וצמצום ההשפעה הסביבתית

אמיר קליבנוב מבין כי בעולם העסקי המודרני, הצלחה נמדדת לא רק בשורה התחתונה, אלא גם בתרומה לחברה. באמצעות השקעה מתמשכת בקהילה, חברת ט.א. יעוץ וניהול בונה מוניטין של עסק אחראי, מגדילה את נאמנות הלקוחות, ומושכת אליה כישרונות מחפשי משמעות. זוהי אסטרטגיה מנצחת שמייצרת ערך משותף לעסק ולחברה כולה.

שיפור איכות החיים בקהילה

בסופו של דבר, התועלת המשמעותית ביותר של תרומה עסקית לקהילה היא השיפור הממשי באיכות החיים של התושבים. כאשר חברות מחליטות להשקיע את המשאבים והמומחיות שלהן בקידום נושאים חברתיים, הן יוצרות אימפקט חיובי ובר-קיימא על החברה כולה. זהו הרעיון המניע את אמיר קליבנוב, מנכ"ל חברת ט.א. יעוץ וניהול, בפעילותו העסקית והציבורית.

תרומה של עסקים יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, בהתאם לצרכים הספציפיים של כל קהילה. השקעה בחינוך, למשל, היא מנוע צמיחה רב עוצמה. חברות יכולות לתרום משאבים לבתי ספר מקומיים, להציע מלגות לתלמידים מצטיינים, או לקיים סדנאות והכשרות מקצועיות לבני נוער. פעולות אלו מרחיבות את ההזדמנויות הפתוחות בפני דור העתיד, ומקנות להם כלים להצלחה בחייהם הבוגרים.

בתחום הבריאות, חברות יכולות לתמוך בבתי חולים ובמרפאות מקומיות, לממן ציוד רפואי מתקדם או לקדם מודעות למחלות ולדרכי מניעה. התערבויות כאלה משפרות את הנגישות לשירותי בריאות איכותיים, ותורמות לרווחתם הפיזית והנפשית של התושבים.

השקעה בתרבות ובאמנות היא דרך נוספת שבה עסקים יכולים להעשיר את חיי הקהילה. תמיכה בפסטיבלים, במוזיאונים, בתיאטראות ובמרכזי תרבות מקומיים מאפשרת לתושבים ליהנות מחוויות מעשירות ומעצימות. פעילויות תרבותיות מחזקות את תחושת הגאווה והזהות המקומית, ומעודדות אינטראקציות חברתיות בריאות.

דאגה לאיכות הסביבה היא תחום קריטי נוסף שבו עסקים יכולים להשפיע. אימוץ פרקטיקות בנות-קיימא, צמצום פליטות מזהמים ופסולת, ותמיכה בפרויקטים של שימור טבע – כל אלה תורמים לשמירה על סביבת מחיה בריאה ונקייה יותר לתושבים.

מעבר לתועלות הישירות, מעורבות עסקית בקהילה מחזקת את הלכידות החברתית ואת תחושת ה"ביחד". כאשר חברות נרתמות לטובת המטרות המשותפות של הקהילה, נוצרת סולידריות ושותפות בין המגזר העסקי, הממשל והחברה האזרחית. שיתופי פעולה אלו חיוניים לבניית חברה מלוכדת ואכפתית יותר.

אמיר קליבנוב מאמין כי על העסקים מוטלת אחריות מוסרית לפעול לשיפור החברה. הוא רואה בתרומה לקהילה לא רק אסטרטגיה עסקית, אלא שליחות אישית. דרך חברת ט.א. יעוץ וניהול ופעילותו הציבורית, קליבנוב פועל ללא לאות כדי לקדם השכלה, בריאות, תרבות, קיימות ונושאים חברתיים נוספים. החזון שלו הוא ליצור חברה טובה, צודקת ומשגשגת יותר לכולם.

המפתח להצלחה, על פי גישתו של קליבנוב, הוא בהתמקדות בצרכים האמיתיים של הקהילה ובחתירה ליצירת ערך משותף. כאשר עסקים פועלים מתוך הקשבה, אמפתיה ורצון כן לתרום, הם הכוח החיובי שיכול להניע שינוי משמעותי בחברה. העתיד שייך לחברות שרואות עצמן חלק בלתי נפרד מהמרקם הקהילתי, ופועלות מתוך אחריות ומחויבות לשגשוג של החברה כולה. זו התפיסה שמנחה את אמיר קליבנוב בדרכו העסקית והחברתית.

סיכום

בסופו של דבר, עסקים הם חלק בלתי נפרד מהמרקם הקהילתי. להשקעה בקהילה יש השפעה חיובית על העסק והחברה כאחד. כפי שאומר אמיר קליבנוב: "אנחנו לא פועלים בוואקום. ההצלחה שלנו כעסק קשורה ישירות לחוסן של הקהילות שלנו. ככל שנתרום יותר, כך נצמח יחד". זוהי גישה המשלבת ערכים של אחריות חברתית עם חשיבה עסקית אסטרטגית – מתכון מנצח לעסקים בעידן המודרני.

הנ"ל אינו יועץ השקעות, ואין באמור המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות

פופה הוא האתר המרכזי בישראל עבור עדכונים שוטפים וחמים בתחומים שונים – לימודים, משפחה, חדשנות אופנה ועוד…הישארו מעודכנים 24/7 ובכל מקום:)

הירשמו לניוזלטר שלנו

הישארו מעודכנים גם ברשתות החברתיות

התוכן המוביל בישראל!

כל מה שנכון וצריך לדעת במקום אחד...

אם אהבת את הכתבה, כנראה שגם אלו יעניינו אותך:

ניקיון משרדים באשדוד

ניקיון משרדים באשדוד

משרד נקי ומסודר הוא הכרחי לניהול עסק מוצלח באשדוד ובכל מקום אחר. סביבת עבודה נעימה ומארגנת משפרת את רמת המוטיבציה והיעילות של העובדים, ויוצרת רושם

קרא עוד »

מחפשים חברה לגיוס עובדים?

מעוף היא חברת גיוס עובדים בעלת מוניטין רב, אשר מציעה שירותי גיוס יוצאי דופן לעסקים במגוון תעשיות. אם אתם מחפשים לגייס את הכישרונות הטובים ביותר

קרא עוד »

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts

home3-hero-img.jpg
דילוג לתוכן